gemax.pl napisz do nas mapa witryny reklama
Rejestracja Logowanie rss
GPR.INFO.PL
Gemax
Wywiady
"Krzysztof Olesiński uczestnik VIENNA OPEN 2012"
Turniej:

Witam,
wszystkie koleżanki i kolegów i chciałbym zachęcić do przeczytania moich spostrzeżeń z kolejnego turnieju w którym brałem udział, a zaliczanego do cyklu EBT, a w tym roku również do cyklu PBA czyli "10th Columbia 300 Vienna Open 2012".

W moich spostrzeżeniach będę się starał opisywać wszystko w jak najbardziej przystępny sposób, aby również osoby jeszcze mniej wtajemniczone w niuanse bowlingowe mogły dokładnie zrozumieć pewne zagadnienia.

Tym samym z góry mogę przeprosić niektóre osoby które będą to czytały, że piszę czasami o rzeczach oczywistych.

Ale do rzeczy.

Tak jak już wspomniałem turniej zaliczany jest cyklu EBT (European Bowling Tour) w randze Gold z pulą ngród 75130 euro i zgromadził nie wiem czy rekordową liczbę graczy, ale na pewno jedną z większych czyli 303 zawodników z 28 krajów w tym ponad 50 zawodniczek. (W Polsce mamy jeden turniej z cyklu EBT w randze Satellite który odbywa się co roku we Wrocławiu) Vienna Open rozgrywana jest bezpośrednio po zakończonym turnieju w Bangkoku i stamtąd przylecieli zawodnicy reprezentujący zawodową ligę zza oceanu czyli PBA ( Professional Bowlers Association m.in. w osobach: Ch.Barnes, T.Jones, S.Rash, O.Palermaa,M.Koivuniemi czy z kobiet K. Kulick, L.Johnson żeby wymienić tylko parę osób o których zapewne nie raz słyszeliście.

Każdy kto jedzie na zawody zawsze jest ciekaw co organizator przygotował za smarowanie i nie inaczej było i w Wiedniu. Mimo, że na oficjalnej stronie zawodów smarowanie ukazało się już ok 3 tygodnie przed zawodami z adnotacją, że jest to tylko projekt smarowania, to w praktyce właśnie te parametry były uwzględnione na torach.Na kręgielni Plus Bowling w Wiedniu na której rozgrywany jest turniej Vienna Open zamontowane są 32 tory AMF w jednej linii. Smarowanie specjalnie na ten turniej przygotował John Janavicz nazywany JJ który specjalnie przyleciał z USA i od soboty przez 3 dni przed zawodami oraz podczas całego turnieju osobiście wszystko nadzorował. JJ jest przedstawicielem firmy Kegel która ma wyłączność na przygotowanie torów na zawody tej rangi, ale jest również doskonałym zawodnikiem ligi PBA oraz reprezentantem kadry USA.

Co do trudności tego smarowania to mogę napisać w dwóch słowach "znikający olej" :) Przy dlugości 39 stóp i ( prawie) wszystkich zawodnikach grających podobne linie nie było to dziwne, tym nie mniej to właśnie sprawiało największy problem.  Jak dostać się do pocketu i to jeszcze z kulą która będzie tam miała wystarczającą energię, żeby zrobić tam bałagan czyli strike. Reasumując ten wątek wg mnie , szybkość i obroty kuli miały decydujące znaczenie, bo nie będę wspominał o innych czynnikach które zawsze występują na tak wymagających warunkach czyli dobór sprzętu i liniach grania które notabene należało szybko zmieniać.

Tory w na tej kręgielni przyzwyczaiły mnie do właśnie takiej charakterystyki po ubiegłorocznym tam graniu na VO jak i po EMC 2012. Trochę w tym wszystkim pomocna była topografia torów (lane map) która została opracowana na tegoroczne EMC i można było z niej skorzystać.

Z moich przygód to mogę Wam napisać, że pierwsze moje entry zagrałem bez kuli spare-owej bo zostawiłem ją w samochodzie, a do hotelu było 15 min pieszo i było już za późno jak to zauważyłem. Nie miało to jednak większego znaczenia dla mojego wyniku. Z rozbiegiem też miałem problem, ponieważ w drodze do Wiednia zagrałem w Opolu i wymieniałem podeszwy które następnie tam zostawiłem pozbawiając się komfortowego poślizgu. Po tych wszystkich wpadkach jakoś tam zagrałem choć dwa razy mógłbym wystąpić w reklamie Red Bull-a machając skrzydełkami nad torem :)

O wynikach nie będę się rozpisywał bo to możecie dokładnie zobaczyć i przeanalizować na oficjalnej stronie turnieju. Szału nie było, ale kilka strike-ów spadło.  Z Polski zagrało 5 zawodników i to jest bardzo fajne i optymistyczne na przyszłość.

Vienna Open to jeden z 3 największych turniejów w europie. Zawsze zbiera się tu cała czołówka europejska i zawsze wielu zawodników z czołówki światowej. Warto tam kiedyś się wybrać, aby poczuć klimat takich zawodów które "trochę" się różnią od tych organizowanych w naszym kraju. Wszyscy zawodnicy nawet Ci "najwięksi" są chętni do rozmowy i wymiany poglądów nie mówiąc, że można z nimi sobie trzasnąć fotkę albo oni Tobie mogą zrobić :) Pozdro dla Max-a S. od Barnes-a. Można mieć też szczęście i zagrać razem na torach z zawodnikami których do tej pory widziało się tylko w telewizji.

Na kręgielni znajduje się też oczywiście bar którego specjalnością są żeberka z grilla, ale też inne zdrowsze potrawy w przystępnych cenach. Ciekawostką jest, że jedna z kelnerek całkiem dobrze mówi po ... polsku :) Zachęcam i służę pomocą jeśli ktoś miałby w przyszłości ochotę tam pojechać lub na inny turniej europejski, a nie wiedział jak się do tego zabrać.

Mój kolejny turniej z cyklu EBT to: "1st Florence International". Po powrocie również postaram się napisać parę słów refleksji o tym turnieju, tym bardziej ,że będę tam po raz pierwszy. Jeśli kogoś zanudziłem to sorki, ale zawsze można przecież tego nie czytać. A jeśli komuś choć trochę przybliżyłem Vienna Open 2012 to jest mi bardzo miło.

 

Pozdrawiam

Krzysztof (Kris) Olesiński

Załączam parę fotek z VO 2012 zrobionych przeze mnie.

DATA DODANIA: 2012-10-10 14:05:44
Dodatkowe informacje
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.
info@infobowling.pl
+48 757326565